Шевченківські дні в закладах освіти Часовоярської ТГ
Щороку 9 та 10 березня в Україні святкують "шевченківські дні", під час яких українці вшановують пам'ять Тараса Шевченка. В усіх закладах освіти Часовоярської ТГ проводяться виставки, години спілкування, конкурси малюнків за творами Кобзаря та на найкращих читців поезій Шевченка, випуски газет на честь великого українського поета.
До 211-ї річниці від дня народження видатного українського поета, художника Тараса Шевченка в Часовоярському ОЗЗСО №17 відбулися літературні читання, на яких учні школи декламували вірші Кобзаря: «Заповіт», «Садок вишневий коло хати», «Село», «Думи мої…», «Мені однаково…».
У початковій класах Часовоярського ЗЗСО №15 проведено літературно-музичне свято "Живе під сонцем любові Шевченкова весна», конкурс на краще читання віршів Кобзаря і виставка малюнків до творів поета, серед 6-х класів літературний ярмарок «Як ми знаємо Тараса Шевченка», на якому учні перевіряли знання життєпису та творів Кобзаря, у 5 – 7 класах пройшла гра-месенджер «Живе листування з Шевченком», дев’ятикласники провели вікторину "Що ви знаєте про Тараса Шевченка", а старшокласники - ігри «Шевченко монументальний'» та «Єднаймо Україну Тарасовим словом!». Учні 7 класу підготували косплей за його картинами «Тарас Шевченко – художник».
У ЗДО №42 дошкільники, під час занять та бесід, закріпили знання про життя та творчість поета і усвідомили світове значення його творчості. Викликали позитивний емоційний відгук на розгляд ілюстративного матеріалу, картин та поетичних творів. Дошкільнята розучили за допомогою мнемотаблиці вірш "Село" Т. Шевченко та познайомилися з відомими дитячими віршами "Мені 13-й минало", "Садок вишневий коло хати"... . На мистецьких заняттях діти зробили аплікацію до вірша "Тече вода з-під явора", зобразили пейзаж до вірша "Дивлюся, аж світає" у техніці пластилінографія та намалювали дівчинку Весну до твору Т. Шевченка "Встала весна".
Вихованці гуртка "Народно- сценічний танець" Часовоярського ЦДЮТ приєдналися до обласного марафону-декламації "Живе слово Кобзаря" та хореографічні нариси на вірші Т. Г. Шевченко "Думи, мої думи...", "Тополя".